Pavel Netušil

Studijní povinnosti ve druhém ročníku

Shodou okolností jsem byl během jednoho měsíce opakovaně konfrontován s požadavky, které si musejí plnit studenti sexty. Myslím, že by pro všechny studenty druhého ročníku bylo přínosné seznámit se s nimi, aby mohli porovnat nároky a učinit si z tohoto porovnání vlastní závěr. Už loni jste mohli zaregistrovat, že kromě poznávačky dělali také fotoherbář (50 druhů rostlin). Tedy pro druhý ročník biologie na vyšším gymnáziu má sexta naloženo:

  1. Opakování poznávačky rostlin (140 druhů) z prvního ročníku. Dle sdělení kolegy Svobody v prvním pololetí psali dvakrát, pro druhé pololetí se plánuje již jen jedna tato poznávačka.
  2. Poznávačka živočichů funguje podobně jako ve 2. A+B, jen s tím rozdílem, že každá další poznávačka zahrnuje všechny předchozí. Ve finále tedy bude poznávačka ze 220 druhů živočichů.
  3. Sbírka hmyzu zahrnuje 15 ulovených a určených exemplářů v lihu.
  4. Seminární práce má dolní limit 7000 slov a je na téma, které upřesnil vyučující.

Můžeme snadno srovnat s požadavky pro 2. A+B:

  1. Poznávačky rozděleny do 4 samostatných kategorií: členovci; ryby, obojživelníci, plazi; ptáci; savci.

A to je vše. Přiznám se, že jsem se přece jen nechal inspirovat a alespoň v jednom bodu trošku srovnáme krok: napíšeme si opakování poznávačky z rostlin. S argumenty, kterými kolega Svoboda zdůvodňoval její opakování ve své třídě, nelze nesouhlasit. Pevně doufám, že toto dodatečné opatření nebude interpretováno jako nějaké přetěžování, stále ještě máme k paralelce dost daleko.

Diskuze k článku

Bohužel zatím k článku nejsou žádné komentáře.

Připoj komentářTato diskuze je moderovaná. Komentáře obsahující vulgarizmy budou vymazány.
Jméno:
Nadpis: