Pavel Netušil

FAQ

Kdy budou opravené písemky?

Nevím. Až budou, tak je donesu. Většinou jsou testy opravené do tří dnů, čtvrtletní práce z matematiky do týdne a prověrky do dvou týdnů. Přesnější info o tom, zda písemky už opravuji nebo ještě "čekají ve frontě", získáte zde. Aktualizace této stránky ovšem není zcela každodenní - to platí pouze při situaci, kdy opravuji současně více písemek.

Můžeme si odložit zítřejší písemku?

Nemůžete. Písemku mohu odložit já a dělám to tehdy, pokud si to žádá většina třídy, nebyla již dříve odložena a nemám argument proti. Mezi argumenty proti patří zejm.

Většinou se dá nějak domluvit, avšak většinou ze mne nedostanete slib odložení předem.

Budete příští rok učit třídu XY?

Nevím. Přidělení jednotlivých kantorů třídám (tzv. "úvazky") tvoří vedení školy koncem šk. roku, často jsem se úvazky dozvěděl až po rozdání vysvědčení. Vliv kantorů na úvazky ve smyslu "líbili se mi na nižším gymplu v matematice, chci je mít na vyšším gymplu v biologii" je zanedbatelný, ne-li nulový.

Mohu se nechat vyvolat na opravu?

Ano, pokud

K čemu mi to vlastně bude?

A bude to u maturit?

Nevím. Schválení maturitních otázek pro daný šk. rok je dlouhý proces ukončený zpravidla v březnu. Vyskytl se i rok, kdy by byly mat. otázky totožné s otázkami z předchozího roku. Změny se týkají většinou jedné dvou otázek. Např. v mat. roce 2009 byly otázky odvozeny od těchto maturitních okruhů.

 

Diskuze k článku

Asmo - Reportáž psaná nazeleno [17:49 25.09.2012]

Ahoj! Dnes jsem se náhodou dostal k Tvému dílku - Reportáž psaná nazeleno. Ihned jsem si ho stáhnul a zítra se do toho pustím! Zaujal mě tam totiž jeden fakt - jak jsi psal, že Přáslavice měnily s Mikulovem vojáky, tou dobou jsem sloužil právě v Mikulově, na tu událost si pamatuju a především na to, že jedn kluk, co šel z Mikulova do Přasek tragicky zemřel někde na silnici (snad ho přejelo auto..). Toho kluka jsem znal, byli jsme spolu v přijímači ;-)

Nt - pro 1.AB [11:26 10.08.2011]

Zdravím, to se tedy ozýváte brzy! No budiž. Překvapuje mne vaše jistota v tom, že některé z vás budu v nadcházejícím šk. roce učit. Ale není nutné to tajit, opravdu si letošní prváky rozebereme já a kolega Svoboda.
Psát vám nyní nějaké organizační informace považuji za předčasné, protože ještě nikdo neví, kdo bude v 1.A a kdo v 1.B - nač tedy zatěžovat informacemi toho, kdo je nepotřebuje? Nicméně napadají mě informace, které nezávisí na vyučujícím - dobrá, koncem srpna se zde objeví stránka určená prvákům.

Budoucí 1.AB - [20:12 09.08.2011]

Dobrý večer, chci se zeptat,zdali byste nám, budoucím prvákům, mohl na konci prázdnin tady zveřejnit nějaké informace ohledně našich prvních ročníků. Děkujeme :)

Nt - Oldovi [21:25 26.06.2011]

Slova "redaktorů časopisu Vesmír" jsou zvýrazněna modře a podtržena, protože jde o odkaz do Poradny Vesmíru. Klikněte na odkaz, napište svůj dotaz a hotovo! :-)

Olda - viditelnost [09:08 26.06.2011]

Pokud máte nějaký kontakt na časopis vesmír, potěšilo by mne, pokud by jste se zeptal. Prozatím vám velmi děkuji.

Nt - ad viditelnost [21:00 25.06.2011]

Dobrý den, jde o poněkud zvláštní dotaz - tak nějak slepě předpokládáme, že pokud je nám něco neviditelné, pak pouze z důvodu své mrňavosti. Nikdy jsem neslyšel ani nečetl o tom, že by některé tkáně či pletiva nebylo možno sledovat ve viditelném spektru. Vždy se píše jen o neviditelných barevných vzorech na jinak normálně viditelném podkladu. Na druhou stranu např. schopnost hmyzu vidět i v UV-spektru by mohla souviset s tím, že v tom UV-spektru vidí to, co ve viditelném spektru nikoli. Ale neznám bohužel nikoho, kdo by se něčím podobným zabýval. Mohu Vám nabídnout možnost zeptat se redaktorů časopisu Vesmír.

Olda - hraniční životní formy(asi) [12:06 25.06.2011]

Dobrý den. Můžete mi sdělit, zda vy, nebo někdo, o kom víte, se seriózně zabývá životníni formami, které jsou na hranici pozorovatelnosti pouhým okem. Mám na mysli viditelnost ve vlnovém spektru. Narazil jsem na takovouto formu a podrobnější (ale odborné)přiblížení bych přivítal. I jiné poznatky na toto téma . Děkuji za odpověď i za odkaz.

Nt - Re: Reportáž psaná nazeleno [22:50 13.01.2011]

Zdravíčko, já si sice jako obyčejný burš absíky z jiných rot příliš nepamatuji, avšak ppor. Raška se opravdu do mé paměti vryl nezapomenutelně. Taková zdvořilost ve vystupování - to prostě nemělo obdoby! Dodneška nevím, jestli to byla z jeho strany póza (způsob vyjádření nesouhlasu s tím, jak se tam chovalo přes 90 % vojáků, nebo jednoduše švejkování) nebo jestli byl skutečně takový. Ale museli jste si u tankánů užít své (a nejenom s Radkem S.)! :-)

Marek - Reportáž psaná nazeleno [19:45 13.01.2011]

Ahoj přečetl jsem si tuto reportáž a velice mě pobavila a vrátila do časů strávených v zeleném v Přáslavicích. Byl jsem absíkem coby výkoňák Raška byl můj kolega a nadřízený byl npor.Najman. Vzpomínáš

007karel - Možná Vám stojí za přečtení [16:16 09.08.2010]

Možná Vám stojí za přečtení: http://karelwagner.blog.idnes.cz/c/149864/Kterak-objasnil-Sisyfos-zahadne- vyboje-ve-Strasicich.html

reotoredype-online - Velmi informativni [16:58 27.01.2010]

naucil hodne

Zuzana - prázdninové endorfiny [20:11 01.08.2009]

Ahoj, nemohu-li momentálně pracovat na ŠVP, není do čeho píchnout, tedy se věnuju poezii. Tuto báseň jsem složila ze zoufalství, vše je totiž úplně jinak. s dobou bych se přiblížila světu odevzdám se internetu a že nejsem pouhý mlok zavedu si na něm blog štěstí mě už nemine když teď budu online všechny trapné detaily vyřídím skrz emaily abych mohla leccos snovat musím trochu upgrejdovat doufám že to unese vindous Vildy Gatese kam jen můžu skajpuju v ešopu nakupuju co nekoupím vypálím na netu se neválím ještě zapnout webkameru to je tedy pokrok věru možná se teď trochu lekl ledasjaký činný hekr já mu klidně zaviruju než by ajťák gůlg řekl Ahoj, přeju (si taky) co nejdelší druhou polovinu prázdnin. ZŠt

Nt - Sluneční soustava [22:57 03.10.2008]

Komentář postrádá adresu, odpovídám tedy zde. Snažím se dodržovat zásadu srozumitelnosti materiálů - jinak by nemohly sloužit svému účelu při výuce na střední škole. Článek pochází z časopisu Planeta Země, není podepsán. Jde o českou mutaci polského časopisu, ale i ta polská verze je pouze mutací časopisu vycházejícího ve Velké Británii. Článek jsem drobně zjednodušil a zkrátil, původní verze měla 7 stran.

Ondrej - 1 Vznik Sluneční soustavy [21:45 03.10.2008]

Zdravím Vás pane Netušile. Rád bych se Vás zeptal na původ článku http://www.netusil.net/files_public/tretak/1%20Vznik%20Slun%20sous.rtf. Měli jsme na téma "samoorganizace" menší diskusi a hledal jsem k tématu podklady, přičemž jeden z nejsrozumitelnějších výkladů, byl právě ten Vámi uvedený. Ptám se z toho důvodu, že jeden z diskutujících poznamenal, že je to citace z knihy Petera Coveneye "Mezi chaosem a řádem" (z orig. Frontiers of complexity). Pokud jste čerpal z jiného zdroje napište prosím z jakého. Předem děkuji.

Připoj komentářTato diskuze je moderovaná. Komentáře obsahující vulgarizmy budou vymazány.
Jméno:
Nadpis: